יסודי: הון אנושי

מתוך מתנ״ה תש״פ
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ההון האנושי מהווה את השדרה הניהולית בבית הספר, והוא אחד היסודות להצלחת בית הספר. בקישורים הבאים תוכלו למצוא חמישה היבטים של משאב זה. וודאו כי אתם מקצים בתכנית השנתית שלכם את הזמן המתאים לכל אחד מהם, וכן שאתם יודעים כיצד למצות ולהשתמש בהם כהלכה.

תמונת רקע של דף מתנה

הדרכה

העקרונות המנחים עבורך בבואך לטובת בהדרכת המורים בבית הספר

למעבר לפרק

תמונת רקע של דף מתנה

פיתוח מקצועי

מנהל בית-הספר אחראי על ההון האנושי בבית-הספר ובמסגרת זאת אחראי ללמידה המקצועית של המורים.

למעבר לפרק

תמונת רקע של דף מתנה

קליטת מורים

שלב הכניסה להוראה הוא שלב משמעותי ביותר לעובדי ההוראה החדשים. הוא משפיע על התמדה בהוראה ועל איכות ההוראה לאורך השנים. אגף התמחות וכניסה להוראה מוביל מהלך סדור ושיטתי של קליטת עובדי הוראה חדשים, המעוגן בחוזר מנכ"ל. המהלך מבוסס על שני מעגלי תמיכה והעצמה, המשפיעים גם על כלל תרבות קליטה מיטבית במערכת החינוך.

למעבר לפרק

תמונת רקע של דף מתנה

הערכת עובדי הוראה

תהליכי ההערכה והמשוב מכוונים בעיקר לקידום ולשיפור עבודתם של עובדי החינוך, ההוראה והניהול והעצמתם במערכת החינוכית שבה הם פועלים. תהליכי הערכה משמשים מצע חשוב לקידום תהליכים ולשיפור איכותם. תהליכים אלו מתבססים על תרבות שבה למידה, הוראה והערכה מהוות פעולות תומכות ושלובות זו בזו.

למעבר לפרק

תמונת רקע של דף מתנה

תומכי חינוך והוראה

תומכי חינוך והוראה הינו מיזם לאומי ובו אלפי מתנדבים. מטרת המיזם לסייע ולתרום ליצירת אקלים תומך ומקבל, לקידום ההוראה והלמידה, קידום הישגי התלמידים והעשרתם ופיתוח יכולות התלמיד לקראת החיים הבוגרים.

למעבר לפרק